Dar místním organizacím Českého rybářského svazu

Přidáno: 29. Červenec, 2013

Z prostředků, jež obdržel Ústecký kraj od centrálních orgánů na financování prvotních nákladů odstraňování škod červnových povodní, zakoupil sítě a rybářské boty třem místním organizacím Českého rybářského svazu. Vybavení jim předali Arno Fišera a Monika Zeman.

Tisková zpráva ze dne 25. července 2013

Jak řekl v úvodu krátkého setkání Arno Fišera, radní Ústeckého kraje pro zemědělství a životní prostředí, věci za téměř 128 tisíc korun zakoupil kraj organizacím z Litoměřic, Teplic a Ústí nad Labem, kterým byl při pracích po červnových povodních zničen nebo těžce poškozen rybářský materiál. „Členové místních organizací ČRS ze jmenovaných okresů po opadnutí vody prováděli záchranné odlovy, neboť rybám hrozilo uhynutí v lagunách. Zachránili několik set tun ryb. Díky jim, naše dary si rozhodně zaslouží,“ řekl nám Arno Fišera.

Dar Ústeckého kraje

Celkem předali radní Fišera a Monika Zeman, zástupkyně ředitele krajského úřadu, jež je v současné době pověřena řízením odboru životního prostředí a zemědělství, zástupcům rybářských organizací tři tzv. potrubní ploty (tedy kompletní sítě včetně plováků, zátěžových šňůr, žezel a žíní) o rozměrech 3 x 60 metrů, tři kratší, čtyřicetimetrové sítě a také osmery tzv. prsačky, což jsou vysoké rybářské boty.

Nedávné povodně kromě jiných a velkých škod zdecimovaly i ryby, v mnoha případech mateční, trofejní ryby, jejichž stáří se pohybovalo kolem deseti let, a přinesly i další škody rybářům. Čtvrteční poledne tak aspoň část nákladů některým organizacím vrátilo.

Zdroj: Ústecký kraj

Hlavní navigace