Vzkazy

Nový vzkaz

Nový vzkaz
Schoř - předseda MO E-mail

Přidáno: 31.3.2020, 19:57

Pro informaci:

Rozhodnutí, zda povolenky nějakou formou vydávat nebo dočasně výdejnu uzavřít, je na rozhodnutí a možnostech každé organizace ČRS.

Buďte si jisti, že spolu s hospodářem naší MO se zabýváme optimálním způsobem realizace výdeje povolenek i v této nelehké době, aby ti naši rybáři, kteří si nestihli do vyhlášení mimořádných opatření vlády ČR povolenku pořídit, tak měli možnost mít povolenku co nejdříve.

Musíme přitom dbát vyhlášených závazných omezení a současně vzít v úvahu i to, že se o provoz kanceláře starají dobrovolníci ve volném čase a často také patřící do nejohroženější skupiny.

Informace o prodeji povolenek bude brzy zveřejněna.

Luboš  E-mail

Přidáno: 31.3.2020, 10:32

Tak to by mě zajímalo taky, proč v TP lze koupit povolenku a v UL ne??? Děkuji za odpověď.

Pavel E-mail

Přidáno: 30.3.2020, 19:22

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na prodej povolenek. Proč někde povolenku koupit lze a někde ne (http://www.mocrsteplice.cz), zvláště když se jedná o místí organizace pod jedním Územním svazem ČRS

Karel Jakubec E-mail

Přidáno: 29.3.2020, 10:11

Dobrý den, Luboši,

věřte, že současná byrokratická zátěž - rozuměno mít tři papíry (státní ryb. lístek, povolenka k lovu ryb a členská legitimace), namísto jednoho - nám nikterak nevyhovují, žel jde ale o povinnost vyžadovanou zákonem. S tím momentálně nic nenaděláme.

A vámi navrhovaný postup, tj. kontrola přijetí platby na bankovní účet, vyzvednutí st. ryb. lístku a členské známky z pošty (po zaslání členem), vylepení členské známky do legitimace, zápis povinnosti a čísla povolenky, zjištění platnosti st. ryb. lístku a řádně odevzdané loňské povolenky, při členské základně větší jak 3000 členů opravdu není v našich silách.

Luboš  E-mail

Přidáno: 27.3.2020, 20:40

Dobry den. Nechápu, že v dnešní době ještě není možné zaplatit brigády, členské příspěvky a povolenky na bankovní účet a na e-mail zaslat potřebné informace o státním ryb. lístku a dalších věcí a poštou dotyčnému zaslat jak členskou známku a povolenku? V tomto případě, by ani nemuselo docházet k setkávání lidí.

Josef E-mail

Přidáno: 25.3.2020, 19:47

Můj názor je ten, že zdraví a život je přednější, než povolenka na ryby. Jděte na soukromák, ukonějšit absťák a pro povolenku snad v dubnu.

Milan Schoř E-mail

Přidáno: 25.3.2020, 19:45

Jistě je všem známo Opatření, která vláda vydala v nouzovém stavu, např. omezení volného pohybu osob, který

•Platí od pondělí 16. března nově do 1. dubna.

•Nevztahuje se na cesty do zaměstnání, k výkonu podnikání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

•Zákaz není uvalen na cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí.

------------------

Tedy není výjimka dojít si (nebo dojet) koupit povolenku k rybolovu.

A koupě povolenky rovněž není vyřízení neodkladné úřední záležitosti. Tedy MO nebude mít otevřeno (jako úřady) 2x v týdnu po tři hodiny.

Na to, že MO zatím nemůže mít úřední hodiny pro veřejnost, reagoval i ČRS, který na svých internetových stránkách k termínu placení členských známek a uvedl -

"V České republice panuje kvůli Covid-19 stav nouze. Lidé by se měli vyvarovat veškerého zbytečného pohybu a na veřejnosti se objevovat pouze v nejnutnějších případech. Proto jsou uzavřené i místní organizace, na kterých se členský příspěvek hradí.

V této nelehké době nechceme a nemůžeme riskovat zdraví rybářů a funkcionářů místních organizací tím, že je budeme nutit k návštěvě místní organizace... (pozn. - to k termínu placení členských známek)".

Takže i naše MO v zájmu ochrany zdraví funkcionářů výboru MO, kteří se na prodeji povolenek a členských známek účastní, uzavřela svou kancelář a do odvolání prodávat povolenky nebude.

Tomáš POKORNÝ E-mail

Přidáno: 25.3.2020, 16:27

Dobrý den pane Jakubec,

v souvislosti s mým předešlým dotazem a Vaší odpovědí, si Vás dovoluji požádat o vysvětlení, která „restrikce“ v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na území České republiky zakazuje prodej povolenek.

Dle mého názoru se Opatření o zákazu kulturních, sportovních akcí a provozu maloobchodu nevztahuje na prodej povolenek a ani Opatření v omezení oblasti činnosti úřadů se nevztahuje na prodej povolenek, jelikož Místní organizace Českého rybářského svazu není orgánem státní správy, ani službou veřejné zprávy, jelikož Místní organizace Českého rybářského svazu je „zájmovým sdružením“ a v případě, že by i přesto se na Místní organizaci Českého rybářského svazu z.s. vztahovalo Opatření v omezení oblasti činnosti úřadů, tak poté by měli být podle nařízení vlády dodrženy úřední hodiny a to v Pondělí a ve středu a to po dobu max. tří hodin.

Děkuji předem za odpověď a vysvětlení.

Karel Jakubec E-mail

Přidáno: 25.3.2020, 12:09

Dobrý den, pane Pokorný,

do konce vyhlášení nouzového stavu (tj. k dnešnímu dni, minimálně do 1. 4.) neuvažujeme o žádné formě prodeje.

Magistrát města sice od dnešního dne otevřel přepážková pracoviště, ale pouze pro NEODKLADNÉ záležitosti a každá návštěva má být pečlivě zvážena.

Tomáš POKORNÝ E-mail

Přidáno: 25.3.2020, 11:49

Dobrý den,

pokud Vámi citované restrikce, budou trvat další měsíc či dva, což není v současné vyloučeno, nebude možné si zakoupit povolenku po celou tuto dobu?

K tomuto chci poznamenat, že i úřady jako Magistrát města, či Finanční úřad tzv. jedou v nouzovém režimu a mají omezenou dobu úředních hodin.

Neuvažuje se o jiné formě prodeje povolenek?

Děkuji předem za odpověď

Stránkování:  « Předchozí  1/56  Další » 

Události

Závody pro děti, mládež i dospělé

Proběhne: květen, červen

Rybářské závody pro děti o pohár města Chlumce, 7. ročník(16. 5. 2020 od 8.00 do 11.00) …

Členská schůze

Proběhne: 29. 2. 2020

Členská schůze se koná v sobotu 29. února 2020 od 9.00 hod., v kulturním domě Zátiší Chaba…

  Archiv událostí

Kontakt

Mapa - Kancelář ČRS ZS MO Ústí nad Labem

Kancelář

ČRS, z. s., MO Ústí n. L.
Masarykova 242/155
Ústí nad Labem 400 01

Tel.: +420 472 741 669
E-mail: info@rybariusti.cz

Najdete nás i na facebooku

  Kontakty

Hlavní navigace