Vzkazy

Nový vzkaz

Nový vzkaz
Honza E-mail

Přidáno: 29.7.2018, 23:34

Zdravím rybáři! Nechal si někdo z vás někdy dělat nějaké skupinové rybářské trika? Chtěli bychom s klukama něco jako mají tady http://www.trika-pro-rybare.cz s tou štikou, ale přidat k tomu ještě nějaký nápis s jména na záda. Nevíte kde by nám to udělali?

milan E-mail

Přidáno: 22.7.2018, 18:07

ktomu nocování,deštník nezabodnu do země ale budu ho držet nad sebou nebo ho opřu o strom.No dost srandiček chovejme se u vody jako lidi a nemusíme se dohadovat.

sahibek E-mail

Přidáno: 22.7.2018, 0:29

No to je sice hezký co tu píšeš, ale konkrétně a právě na Chlumci je ten zákaz uveden v BP a výslovně. Takže případné porušení bude řešit rovnou RS a na místě a tím pádem je úplně jedno komu pozemky patří.

Lukas E-mail

Přidáno: 21.7.2018, 20:37

Okolo rybníka je vice majitelů pozemku. Myslim ze 4. Územní svaz ma pouze pronajatou vodu a ne a ne pozemky okolo. Mesto ve vyhlášce ma pouze zákaz stanování myslim. A majitele pozemku okolo coz jsou lesy cr,pku a soukromá osoba tam žádné zákazy nemají. A dle zákonu o rybářství můžeš v chytaci dobe použit přístřešek ale nesmí sloužit k ukládání veci. A je jedno zda je to ostatní plocha,les přímo u vody můžeš. Po chytaci dobe uz záleží co je to zač ale RS tohle neřeší pouze MP,PCR ci lesní straz .

sahibek E-mail

Přidáno: 18.7.2018, 22:14

Jo a to přespání na Chlumci. Ono by to šlo. Ale bez lehátka a deštníku a jiných pindovin. Ve spacáku na karimatce pod širákem a se sbaleným vercajkem. Ale jen jednu noc! Opakovaný nocleh na stejném místě už splňuje podmínky táboření. A když přijdou benga nebo RS, musíš tvrdit, že jen procházíš a zastihla tě noc. Protože pak to bude nocleh v režimu bivak, bivakování, ale v tom pravém slova smyslu a podle zákona. Protože rybářské bivakování s rybářským bivakem (brolly, deštník se zástěnou, s podlážkou nebo bez nebo já nevím co ještě) je podle zákona jen a jen táboření (stanování). Jenže to mi nebude 99,9% majitelů "bivaků" věřit. Nebo ano? :-)

sahibek E-mail

Přidáno: 18.7.2018, 21:57

Chlapi, s vámi je sranda. O ten přístřešek totiž vůbec nejde. Na Chlumci o kterém je tady hlavně řeč je zákaz táboření. A to je ten výraz na kterém se celá problematika točí. Všeobecně a všude. Pokud je táboření povoleno, resp. není zakázáno, není co řešit. Ale pokud je na pozemku zákaz táboření, tak ho tam prostě z nějakého důvodu zavedl majitel pozemku, protože na to má právo a je třeba ho respektovat. Přes to nejede vlak. A termín táboření, resp. činnosti splňující podmínku pro výraz táboření vykládá zákon velmi jasně a přesně. A ještě k té RS. Pokud není na revíru zákaz táboření uveden v BP, ale je tam z jiného podnětu, může vás RS maximálně upozornit na porušení onoho zákazu, popř. zavolat státní nebo obecní policii. Ale pokud je v BP uveden a priori, bude toto porušení řešit rovnou RS. Koneckonců, líbilo by se pánům, kdyby se někdo rozhodl, že bude tábořit před dveřmi vašeho bytu na rohožce? Do jednoho kouta by chodil chcát, do druhého srát a večer by tam ramploval s nádobím a klohnil by na vařiči vepřovku a zapíjel lahváčem...?

Lukáš  E-mail

Přidáno: 17.7.2018, 19:06

Muze mi zde nekdo napsat definici přístřešku ? V žádném zákoně jsem to nenašel.

Deštník jestli ze je přístřešek tak co je potom strom kdyz pod nim sedím,:D

Karel Jakubec E-mail

Přidáno: 16.7.2018, 15:51

Dobrý den, pane Drábku,

tak ještě jednou - důsledně si prosím přečtěte článek: https://goo.gl/JGcU6D, kde se mimo jiné píše: "bivakování vyjadřuje přenocování pod širákem za sníženého komfortu bez použití přístřešku...". Deštník již určitě přístřeškem je.

Josef Drábek E-mail

Přidáno: 16.7.2018, 10:36

Karel Jakubec: Poprosil bych o odpověď k dotazu; "Taková otázka.Jelikoz je na revíru Nový Rybník (Chlumec) zákaz bivakování,můžu si tam dát alespoň lehátko tzv.pod širákem nebo deštník se zástěnou k přenocování abych se vyhnul zbytečným problémům?Respektuje to rs?předem děkuji"

Josef Drábek E-mail

Přidáno: 16.7.2018, 10:32

Sahibek: Takže za prvé,jelikož okolní pozemky nejsou svazu ale lesů jak jsem vyčetl, takze když si postavím jenom např.lehatko nebo úplně tzv.pod širákem tak nic neporusuji a nehledě na to když ve 24:00 vytáhnu udice tak od ty doby nejsem rybar a tak by mi RS neměla vubec nic říct.Duvod nocování víc dní asi nechápete,jde videt že nejste zapálený kaprar co se snaží z vody vytáhnout i něco většího,já chci chytit nějakou větší rybu a na tu se musí čekat hodiny a dokonce i dny.Nikdo netahá tygra za ocas,jen mě popravdě sere,že není takovym rybarum umožněn lov tak,aby tu větší rybu přelstil.Vsude okolo nás je to povolene a mi se musíme bát aby náhodou někdo nic neřekl a nesebral noty.

Stránkování:  « Předchozí  2/49  Další » 

Události

Zkoušky pro nové členy v roce 2019

Proběhne: 2019

Pro dospělé a mládež: - 9. 3. 2019 (FB událost) - 8. 6. 2019 (FB událost) - 16. 11. 2019 (F…

Závody dětské/dospělé

Proběhne: květen, červen

Rybářské závody pro dospělé a mládež, 5. ročník - 23. 6. 2018, od 7:00 - Revír Petri - …

  Archiv událostí

Kontakt

Mapa - Kancelář ČRS ZS MO Ústí nad Labem

Kancelář

ČRS, z. s., MO Ústí n. L.
Masarykova 242/155
Ústí nad Labem 400 01

Tel.: +420 472 741 669
E-mail: info@rybariusti.cz

Najdete nás i na facebooku

  Kontakty

Hlavní navigace